سخنرانی حجت السلام و المسلمین استاد علم‌خواه به مناسبت ایام محرم
حجت‌الاسلام و المسلمین استاد علم‌خواه مسئول محترم دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه خواجه نصیر به مناسبت فرارسیدن ایام محرم پیرامون طرح و نقشه معاویه و یزید و تطبیق آن با نقشه‌ دشمنان ایران اسلامی سخنرانی فرمود.

حجت‌الاسلام و المسلمین استاد علم‌خواه مسئول محترم دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه خواجه نصیر به مناسبت فرارسیدن ایام محرم پیرامون طرح و نقشه معاویه و یزید و تطبیق آن با نقشه‌ دشمنان ایران اسلامی سخنرانی فرمود.

متن سخنرانی ایشان به شرح زیر می‌باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد الله رب العالمین

ایام عزاداری سید الشهدا (ع) است. در این فرصت کوتاه نکته‌ای رو اشاره می‌کنم.

آقا سیدالشهدا (ع) در سخنرانی معروفی که در منا داشتند قومی که به عنوان سران آن زمان «بنی امیه» هستند و مسئولیت مدیریت جامعه رو تقریباً به عهده دارند رو اینگونه معرفی می‌فرمایند: « أَنَّ هَؤُلَاءِ الْقَوْمَ قَدْ لَزِمُوا طَاعَةَ الشَّيْطَانِ وَ تَوَلَّوْا عَنْ طَاعَةِ الرَّحْمَنِ وَ أَظْهَرُوا الْفَسَادَ وَ عَطَّلُوا الْحُدُودَ وَ اسْتَأْثَرُوا بِالْفَيْ‏ءِ وَ أَحَلُّوا حَرَامَ اللَّهِ وَ حَرَّمُوا حَلَالَهُ»

فرمودند: این‌ها کسانی هستند که اطاعت شیطان را بر خود لازم کردند و فساد را در زمین ظاهر کردند، حدود الهی را تعطیل کردند و بیت‌المال مسلمین را اختصاص به خود، اقوام و نزدیکان خودشان می‌دهند، حرام الهی را حلال کردند و حلال الهی رو حرام کردند.

کسانی که سیدالشهدا (ع) با این ویژگی‌ها معرفی می‌فرمایند بالطبع وظیفه‌ی آقا این است که بعد از شهادت برادرشان امام حسن مجتبی (ع) بر علیه این اوضاع قیام بفرمایند. وقتی که معاویه از دنیا رفت و یزید طبق برنامه‌ای که معاویه داشت جانشین پدرش نشست، شروع کرد به بیعت گرفتن، معاویه میدانست که عده‌ای با پسرش یزید بیعت نمی‌کنند. طراحی و نقشه‌ای برای این قصه ریخته بودند و هر کدام از صحابه و رجل آن زمان را به گونه‌ای از صحنه خارج کردند.

در مورد امام حسن مجتبی (ع) که در زمان حیات خودش ایشان را مسموم کرد و آقا را به شهادت رساند اما در مورد سیدالشهدا (ع) نقشه و برنامه این بود که می‌دانستند قطعا سیدالشهدا (ع) قیام می‌کند، بیعت نمی‌کند و تنها جاییکه سیدالشهدا (ع) می‌تواند به آن منطقه برود و آنجا تنها مکانیست که شیعیان امیرالمومنین (ع) حضور دارند کوفه است. طبق شواهد قطعی تاریخی معاویه زمان حیات خود کاملا با یک تیمی طراحی انجام داده بود که اگر حسین (ع) خواست بیعت نکند و علیه حکومت بنی‌امیه قیام کند به چه شکلی عمل بشود. عده‌ای در کوفه بنویسند طبق طراحی و نقشه‌ی معاویه و بعد از اینکه اوضاع کوفه به گونه‌ای شد که احساس امنیت برای مجموعه مردم ایجاد شد نامه نوشتند.عده‌ای خالصانه، عده‌ای طبق توطئه‌ای که معاویه از قبل برنامه‌ریزی کرده بود و عده‌ای هم به عنوان خائنانی که هر روز هر سخنی به نفع روزگار خودشان می‌زدند.

 نهایتا وقتی که جو اینگونه شد، نامه نوشتند. سیدالشهدا (ع) به سمت کوفه حرکت کرد. طبق نامه‌ای که قبلاً معاویه زمان حیات خودش نوشته بود عبیدالله ابن زیاد را به کوفه منصوب کرده بود. این نامه به وسیله‌ی مشاور مسیحی یزید به دست یزید داده شد که این حکم پدرت قبلاً نوشته شده است. عبیدالله رو به کوفه بفرست. عبیدالله ابن زیاد به کوفه رفت، با آن شرایطی که می‌دانید... اما حرف من اینجاست که تمام طراحی معاویه این بود که مثل حسین (ع) باید صحنه به گونه‌ای باشد که اولا حسین (ع) به عنوان خارجی معرفی شود و ثانیاً باید سیدالشهدا (ع) به دست یاران و شیعیان خودشان به شهادت برسد و این طراحی هم جواب داد.

سیدالشهدا (ع) طبق وصیتشان فرمودند: إِنّی لَمْ أَخرُجْ أَشِراً و لا بَطِراً و لا مُفْسِداً و لا ظالِماً، إِنَّما خَرجْتُ لِطَلَبِ إلاصلاحِ فی أُمَّةِ جَدّی... اینکه من خروج کردم به این اهداف خروج کردم. یا پیامبر عظیم الشان اسلام در خواب ایشان آمد و فرمود : اخرج : خارج شو.

این خروج و خارج شدن و اینکه در زمان امیرالمومنین (ع) عده‌ای به عنوان خوارج بر علیه حکومت امیرالمومنین (ع) قیام کردند و نهایتاً به عنوان خوارج معروف شدند. در زمان امیرالمومنین (ع) خوارج علیه حکومت حق قیام کردند و خوارج نامیده شدند، سیدالشهدا (ع) در زمان خودشان علیه حکومت باطل خروج کرد، و این خروج هم همان قیام است.

سیدالشهدا (ع) طبق مبانی تکلیفی و وظیفه‌ای و ولایتی خودشان وظیفه‌شان این بود که بیعت نکنند و دستگاه بنی‌امیه را  در آن زمان رسوا کنند و بالطبع وقتی هم که دعوتنامه ها از طرف کوفه به ایشان رسید، مسلم‌ابن عقیل که سفیر ایشان بود نامه فرستاد به آقا که تشریف بیاورید شرایط مساعد است، سیدالشهدا (ع) به سمت کوفه حرکت کرد و این‌ها همه در طراحی معاویه بوده است که بالطبع سیدالشهدا (ع) به کوفه برود و با آن شرایطی که عبیدالله بن زیاد در کوفه ایجاد کرد سیدالشهدا‌(ع) به دست شیعیان پدرش امیرالمومنین (ع) به شهادت برسد و با این طراحی یزید می‌توانست سالیان سال حکومت کند و توجیهات زیادی برای این حرکت تاریخی داشته باشد.

این خلاصه‌ای بود از نکته‌ای که می‌خواستم عرض کنم. بالطبع کوفیان طبق شرایطی که بی‌وفایی کردند، ضعف ایمان داشتند، مورد تهدید قرار گرفتند، مورد تبلیغ قرار گرفتند، مورد تحدید قرار گرفتند و در آن بستر تاریخی مرتکب آن جنایت تاریخی شدند این یک درسی شد  برای کل زمان بشریت و جهان اسلام و این را میخواهم تطبیق بدهم به امروز ما که در جامعه‌ی امروزیه ما که اسلام به عنوان یک منجی در عالم معرفی شده است، اسلام را به عنوان ایدئولوژی و مکتبی که می‌تواند جهان‌گیر باشد به عنوان اسلام‌ستیزی شروع کردند به فعالیت علیه اسلام، خصوصاً بعد از پیروزی انقلاب اسلامی. استکبار جهانی امروز تصمیم‌ و نقشه‌ی راهش همان نقشه‌ی راهیست که معاویه در آن زمان ترسیم کرد.

امروز هم باید انقلاب اسلامی، بیداری اسلامی و مقاومت اسلامی در جهان اسلام به دست خود مسلمان‌ها خاموش بشود. امروز جهان استکبار با همدست شدن با صهیونیسم و یهود زمان به دنبال این هستند که اعراب مرتجع منطقه و مسلمان‌هایی که همان ویژگی‌های اهل کوفه را دارند به گونه‌ای در این نقشه‌ راه خودشان بیاورند که شیعیان بیدار، مسلمان‌های بیدار در جهان اسلام امروز به دست خود مسلمان‌ها تضعیف بشوند، به دست مسلمانان از بین بروند.

در ایران عزیز ما هم به عنوان تنها حکومت جمهوری اسلامی همین توطئه را پیگیری می‌کنند و بناشان بر این است که اگر قرار است انقلاب اسلامی تضعیف بشود، خط امام (ره) تضعیف شود، مکتب تشیع تضعیف شود، راهنمایی و هدایت‌های حکیمانه مقام معظم رهبری تضعیف شود و از بین برود، به دست خود امت اسلامی، خود مردم عزیز ایران اسلامی این اتفاق بیفتد. لذا می‌بینیم که دو دستگی‌ها، چنددستگی‌ها و نهایتاً نفوذ، خیانت‌های پشت سر هم و نهایتاً اگر امروز می‌بینیم که در نظام جمهوری اسلامی عده‌ای در لباس مسئول و غیرمسئول خیانت به بیت‌المال می‌کنند، خیانت به حقوق مسلمین می‌کنند، خیانت به حقوق مردم دارند، مسئولیتشان را درست انجام نمی‌دهند، در عرصه‌‌های مختلف سعی می‌کنند که مردم را علیه نظام کنند، مردم رو ناامید از ادامه‌ی انقلاب عزیز داشته باشند، مردم رو مایوس کنند، ناامید کنند همه‌ی این‌ها در طراحی دشمن است که بتوانند مثل همان راهکاری که معاویه به کار برد جمهوری اسلامی را به دست خود مردمی که در ابتدا انقلاب کردند به دست خود مردم تضعیف و از بین ببرند.

اما باید بگوییم که واقعا در این عرصه کور خواندند، مردم تشیع، مردم مسلمان، بیدار منطقه، بیدار جهان اسلام امروز نقشه‌ی آن‌ها را متوجه شدند. انشاالله مقاومت در جمهوری اسلامی با پیروزی و نابودی یهود و صهیونیسم به پایان می‌رسد. انشالله در یمن با آن مقاومتی که مردم یمن دارند استکبار جهانی، اعراب مرتجع نمی‌توانند به اهداف شوم خودشان برسند و زمینه‌ی ظهور آقا حجة بن الحسن العسکری به دست همین مردم انشالله آماده می‌شود و با آمدن حجة بن الحسن العسکری می‌توانیم با جامعه مهدوی در مسیر حسین (ع) قرار بگیریم و به عنوان حسینی واقعی در مسیر مکتب حسین (ع) به اهدافی که انبیا عظام الهی و امامان معصوم و حجة بن الحسن العسکری دارند انشالله تحقق پیدا کند و جهان پر از عدل و داد شود.

از همه‌ی عزیزان التماس دعا دارم

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

لینک سخنرانی در آپارات:

https://www.aparat.com/v/dgPab


   نام

   ایمیل


* نظر شما

* کد امنیتی

نمایش در سایت

نمايش ایمیل شما در سایت


ما آسمان و زمین و هر چیزی که بین آنهاست را از روی بازی نیافریدیم!
(به فرض محال) اگر می‌خواستیم سرگرمی انتخاب کنیم، چیزی متناسب خود انتخاب می‌کردیم ...


16/17 سوره انبیاء
توصیه های پزشکی پروفسور سمیعی یکی از مطرح ترین دانشمندان ایرانی در دنیا را به صورت جمله هایی که چه بخوریم تا سالم بمانیم و چه نخوریم برای جلوگیری از ابتلا به بیماری ها را در ادامه میخوانید.

پروفسور سمیعی به طور کلی در مورد سلامت بدن می گوید:

اگر حسابی اعصاب تان به هم ریخته، موز بخورید.

اگر می خواهید کلیه تان سنگ نسازد، زردآلو بخورید.

اگر فشارخون تان بالاست، کشمش بخورید.

اگر از سرو صدای معده رنج می برید، ماست بخورید.

اگر بیش از حد سرفه می کنید، عسل بخورید.

اگر همیشه احساس خستگی می کنید، فلفل دلمه ای قرمز بخورید.

اگر می ترسید سرطان معده بگیرید، کلم بخورید.

اگر مشکل یبوست دارید، انجیر بخورید.

اگر دارای مشکلات گوارشی هستند، ریحان بخورید.

اگر دچار سوزش معده هستید، چای بابونه بخورید.

اگر دارای مشکلات گوارشی هستند، ریحان بخورید.

پروفسور سمیعی
انتظار
چندي به انتظار تو حسرت كشيده ايم
دور از نگار حوصله اي سر رسيده ايم

هفته به هفته مي گذرد بي حضور تو
از جمعه هاي بي تو كه خيري نديده ايم


پيدا نمي كني ز دل ما فقير تر
از ما عيادتي كه دل از كف رهيده ايم

صدشكر در طلاتم اماج معصيت
در ساحل قنوت تو سكني گزيده ايم

قسمت نشد كه حاجي بيت خدا شويم
شكر خدا به مجلس آقا رسيده ايم

بسيار روضه از غم ارباب خوانده اند
اما هنوز كرببلا را نديده ايم
خاطره ی شهید علی اصغر ارسنجانی

خاطره ی شهید علی اصغر ارسنجانی

برف شدیدی باریده بود . وقتی قطار دو کوهه وارد ایستگاه تهران شد ساعت دو نیمه شب بود .

با چند نفر از رفقا حرکت کردیم . علی اصغر را جلوی خانه شان در خیابان طیب پیاده کردیم .

پای او هنوز مجروح بود .

فردا رفتیم به علی اصغر سر بزنیم . وقتی وارد خانه شدیم مادر اصغر جلو آمد . بی مقدمه گفت :

آقا سید شما یه چیزی بگو !؟

بعد ادامه داد : دیشب دو ساعت با پای مجروح پشت در خانه تو برف نشسته اما راضی نشده در

بزنه و ما رو صدا کنه .صبح که پدرش می خواسته بره مسجد اصغر رو دیده!

از علی اصغر این کارها بعید نبود . احترام عجیبی به پدر و مادرش می گذاشت .

ادب بالاترین شاخصه او بود .

راوی : سید ابوالفضل کاظمی