السلام علیک یااباعبدالله الحسین(عليه السلام)
اطلاعیه شماره دوازدهم زائران کربلا
به اطلاع زائرین گرامی راهیان کربلا می رساند آخرین گردهمایی زائرین محترم روز جمعه ساعت 7 صبح مورخ 92/9/22 در مرقد مطهر حضرت امام خمینی برگزار می گردد.

اطلاعیه شماره دوازدهم راهیان کربلا

السلام علیک یا ابا عبدا...

حضرت رسول (ص) می­­فرمایند : « من تعهد می­کنم که در روز قیامت هنگام رستاخیز، ضمن ملاقات با زائر حسین (ع) ، دستش را بگیرم و از مراحل هول انگیز و سختیهای قیامت نجاتش بخشیده او را به بهشت وارد کنم »

به اطلاع زائرین گرامی راهیان کربلا می­رساند آخرین گردهمایی زائرین محترم

روز جمعه ساعت 7 صبح مورخ 92/9/22 در مرقد

مطهر حضرت امام خمینی برگزار می ­گردد.

1 ـ برنامه این گردهمایی طبق روال همه هفته ها صرف صبحانه ، قرائت قرآن ، قرائت زیارت عاشورا ، سخنرانی و توجیه برنامه­ های سفر ، توجیه های قبل از سفر ، توجیه های پزشکی ، پرسش و پاسخ و پیاده روی تمرینی به مدت دو ساعت در حرم مطهر و بهشت زهرا می باشد.

2 ـ با توجه به گروه­بندی و دسته ­بندی زائرین و لزوم پیاده روی تمرینی با کوله پشتی و لوازم سفر و تمرین نحوه حرکت و مواجهه با مشکلات و هماهنگی بین دسته ­ها و گروهها حضور تمامی زائرین ضروری و الزامیست.

3 ـ زائرینی که نتوانند در این گردهمایی شرکت کنند می­توانند ویزا و بلیط هواپیما خود را از مسئول ثبت­ نام دریافت و بصورت انفرادی اعزام گردند. بدیهی است کاروان خدمات دیگری به این افراد نمی­تواند ارائه نماید.

4 ـ همراه آوردن لباس گرم مناسب برای سفر ، کوله پشتی ، کفش راحتی ، گوشی همراه مجهز به سیم هدست برای دریافت پیام کاروان از طریق رادیو جهت تمرین حرکت و ارتباط بین گروهها ضروریست.

5 ـ در این پیاده روی تمرینی کلیه زائرین مسافت 8 کیلومتر را طی خواهند کرد و بر اساس سرعت حرکت افراد که توسط دستگاه حضور و غیاب ثبت می­شود سرعت مناسب حرکت کاروان محاسبه خواهد شد و مبنای تعیین تعداد روزهای پیاده روی و محلهای اقامت در مسیر نجف کربلا خواهد بود.

6 ـ افراد می­توانند از صبح فردا چهارشنبه با مراجعه به مسئول فرهنگی مرکز خود یا ارتباط مستقیم با دفتر معاونت فرهنگی مسئول و اعضا دسته خود را پیشنهاد نمایند.

اولویت دسته بندی به شرح زیر خواهد بود :

الف) افراد یک خانواده             ب)خانواده ­های مرتبط و آشنا

 ج) خانواده­ های هم سن           د) زائرین مجرد

7 ـ تعداد افراد هر دسته حدوداً هفت نفر خواهد بود.

8 ـ با توجه به ضرورت واریز وجه و خرید بلیط زائرینی که تاکنون دو نوبت وجوه ویزا و بلیط را واریز نکرده­ اند یا فیش آن را تحویل نداده­ اند لازمست حداکثر تا آخر وقت امروز سه ­شنبه نسبت به واریز وجه و تحویل فیش اقدام نمایند.

9 ـ زائرین لازمست با مراجعه به یکی از شعب بانک ملی نسبت به واریز عوارض خروج از کشور از مرزهای هوایی به میزان 325000 ریال اقدام و فیش آن را در زمان حضور در فرودگاه همراه داشته باشند.افرادی که فیش عوارض را در فرودگاه ارائه ننمایند مجبور خواهند بود مجددا نسبت به واریز وجه در فرودگاه اقدام نمایند.

10 ـ عزیزانی که آمادگی دارند در بخشهای اسکان ، انتظامات ،ارتباطات امور فرهنگی ، پزشکی ، نقل و انتقال و سایر خدمات در خدمت زائرین گرامی باشند و فرمهای خادم ­الحسین را تاکنون تکمیل نکرده­اند، نسبت به اخذ، تکمیل و ارائه فرم های مزبور اقدام نمایند.

 

 

 


   نام

   ایمیل


* نظر شما

* کد امنیتی

نمایش در سایت

نمايش ایمیل شما در سایت


بسم الله الرحمن الرحیم
وَقَالَ الرَّسُولُ یَا رَبِّ إِنَّ قَوْمِی اتَّخَذُوا هَذَا الْقُرْآنَ مَهْجُورًا

و (در آن روز) فرستاده خدا گوید: اى پروردگار من، همانا قوم من (امت من از زمان بعثت تا آخر دنیا) این قرآن را متروك گذاشتند (و از درك معارف و عمل به آن اعراض نمودند).

نصب کارگزاران در نظام اسلامی
وقتى در رأس نظام اسلامىِ نبوى - يعنى نظام اسلامىِ ساخته دست مقدّس پيغمبر در صدر اوّل - انسانى مثل اميرالمؤمنين عليه‌الصّلاةوالسّلام گذاشته مى‌شود، معنايش اين است كه در همه تاريخ، در همه مسؤوليتهاى اساسى در نظام اسلامى، بايد معيارها رعايت شود.
السلام علیک یااباعبدالله الحسین(عليه السلام)
سلام بر اربعین
سلام بر اربعین

سلام بر ستاره‏های سوخته بر اندام دشت!

سلام بر بدن‏های چاک چاک!

سلام بر خورشیدهای بر نیزه!

سلام بر مظلومیت بر خاک مانده.

سلام بر اربعین!

سلام بر لحظه‏های غریب وصال!

سلام بر لحظه‏ای که تو را از عطر خوش بهشتی‏ات باز شناختم!

سلام بر پیراهنی که بوی غربت مادر را می‏دهد!

سلام بر اجساد مطهری که غریب، بر خاک رها شدند!

سلام بر حنجره خشک و تشنه علی اصغر!

سلام بر خیمه‏های سوخته، بر بدن‏های جدا شده از سر، معصومیت خاکستر شده، سلام بر تو برادر!

چهل وادی دویدم منازل صبر را.

چهل وادی کشیدم بر دوش خود رنج را.

چهل وادی فرو خوردم بغض را.

چهل وادی ویران شدم در خویشتن؛

خراب گشتم برادر، در خرابه‏های شام.

فرو ریختم برادر، در گریه‏های شبانه سه ساله.

زینت پدر را زیر خنده‏های خویش به تاراج بردند.

حرمت فرزندانت را نادیده گرفتند.
بخش از وصیت نامه شهید عباس بابایی
همیشه بخاطرت این کلمات بسیار شیرین و پر ارزش را بسپار « کسی که به پدر و مادرش احترام بگذارد ، یعنی طوری با آنها رفتار کند که رضایت آنها را جلب نماید ، همیشه پیش خداوند عزیز بوده و در زندگی خوشبخت خواهد بود . . .